slika1.jpg slika2.jpg Pod 32 marelo.jpg Pod 32 Tipkar k1.jpg Pod 32 Per.jpg
14/12/2017

Dne 30. 11. 2017 je bil v OŠ Mengeš Tehnični dan. Na ta dan je tudi letos TD Mengeš pripravil v  šoli delavnico o izdelavi novoletnih okraskov in adventnih venčkov.

11/11/2017

V petek 20. novembra 2017 tudi gasilci iz Občine Mengeš, ob prisotnosti gostov iz sosednjih gailskih zvez v republiških gasilskih zvezah in drugih povabljenih gostov, so slavili 20-letnico delovanja Gasilske zveze Mengeš.

31/10/2017

Mengeš, 31. oktobra, 2017, ob 11.uri je bila pri Spomeniku talcev v Zalokah svečanost ob Dnevu spomina na mrtve. Osrednja govornica na žalni slovesnosti je bila MAJA KERŽIČ, ki je opisala žalostni dogodek o poboju talcev v Mengšu.

16 December 2017 11:00 do 16:00

NAJ BO SREČNO

SLOVENSKI DAN V BELJAKU 2016

- 27/08/2016

Že v zgodnji pomladi smo dobili letošnje povabilo na udeležbi na letošnji prireditvi 73.Villacher Kirchtages za ponedeljek 1. 8. 2016, ko predstavljajo sodelovanje s Slovenskimi občinami.

Na parkirišču za Kulturnim domom v Mengšu se nas je zbralo 33 udeležencev tokratne predstavitve. Klub Stopar, tokrat predvsem tudi z mladimi močmi, kvintet »Kerlci« in seveda članice in člani Turističnega društva Mengeš. Malo kislo vreme, pozdrav in želja župana, da se uspešno predstavimo in že nas je pot vodila preko Karavank v to prijetno Avstrijsko mesto Vilach ali po naše Beljak. Letos smo že devetič tu in vse je za nas že pripravljeno: od urejenega parkirišča za avtobus, prostora za prodajo in prikaz turizma Mengša, do miz, terminov nastopov – do malice! Moramo priznati, da je bilo vreme na meji bo ali ne bo deževalo, vse pa je močno ogrelo kulturno dogajanje na odru. Naši mladi glasbeniki so poželi veliko občudovanja za njihove res izvrstne nastope. Predstavitve tako glasbenikov, kot tudi Mengša je kot vselej vodil naš dolgoletni prijatelj Gerhard Liepuscich, ki mi je dan po končanih sejemskih dnevih se pisno zahvalil z besedami: »Mengšani ste pa v naše mesto letos poslali res izredne glasbenike. Pa še enkrat hvala vsem, ki ste sodelovali na 73. sejemskih dnevih!« Lahko pa zapišem še, da so večer na Slovenskem dnevu zaključili z nastopom člani Alpskega okteta ob njihovi 50 letnici delovanja in z njimi Janezom Perom, ki je od začetka »krivec« našega sodelovanja na sejemskih dnevih Beljaka.

Ko smo se vračali in se zahvaljevali sodelujočim, se morda najbolj spomnim besed podžupana Bogota Ropotarja, ki je dejal, da ga je vzdušje, zanos, igranje in vsa organizacija zelo presenetila in da bo šel še rad drugič, če bomo dobili povabilo. Da, potrebno je poznati in poglabljati in izrabljati prijateljske vezi tudi z sosednjimi narodi, deželami – ljudmi. Pa tudi z našimi ljudmi: spoznal sem se z konzulom in vicekonzulom Slovenije v Avstriji. Tudi taka poznanstva nam lahko pomagajo v prihodnosti.

Predvsem pa je bil pomemben nastop mladih Stoparjev – pesebej še kvinteta »Kerlci«, saj so poželi izredne simpatije za igranje. In kar je tudi pomembno: vse dobrote Mengeških gospodinj iz Turističnega društva Mengeš so bile prodane v dobrih 4 urah! Bomo zapisali: bravo Zorka in dekleta!

Za TD Mengeš – organizator gostovanja

Jože Vahtar