15/01/2020

V soboto 11. 1. 2020 je Turistično društvo organiziralo predavanje Toneta Vahtarja, ki svoj čas v pokoju namenja intenzivnemu učenju pisanja in govoru enega najtežjih jezikov na svetu – kitajščine.

30/12/2019

Upravni odbor Turističnega društva Mengeš je v sklopu Božično-novoletnega koncerta Mengeške godbe, 26.decembra 2019 podelil priznanja za lepo urejene hiše in okolico ter ohranjanje kulturne dediščine.

01/09/2019

Turistično društvo Mengeš je že drugo leto zapored pripravilo otroško poletno delavnico na temo Mengeš – Spoznavanje domačega kraja.

25 Februar 2020 16:31 do 18:20

Prikaz obrezovanja sadnega drevja

26 Februar 2020 18:00 do 20:00

ODPRTJE RAZSTAVE SO:MESTA"

29 Februar 2020 09:00 do 15:00

VELESLALOM za TRIS POKAL

7 Marec 2020 09:00 do 14:25

VELESLALOM za pokal OBČINE MENGEŠ

14 Marec 2020 18:00 do 22:00

Srečanje žensk pri Blažu

24 Marec 2020 17:00 do 19:00

Prikaz ceplenja sadnega drevja

SEJEM BIL JE ŽIV ....

- 28/02/2017

Gospodarsko razstavišče v Ljubljani je med prvim in četrtim februarjem 2017 gostilo osrednji turistični sejem v Sloveniji – mednarodni sejem Natour Alpe-Adria, na katerem so predstavili številni ponudniki turističnih storitev in gostinske opreme. Vzporedno s sejmom Natour je potekal tudi sejem okusov na katerem se je tekmovalo v peki pic, izdelavi sladoleda, kuhanju in strežbe kave itd. Ogromno število ponudnikov iz Slovenije, držav bivše Jugoslavije, predvsem Hrvaške, sosednih držav, Turčije, Indije, Tunizije in še mnogo drugih je predstavilo resnično bogato ponudbo storitev in zanimivosti za vsak okus in žep. Omeniti velja zelo odmevno predstavitev Hrvaškega mesta Biograd na Moru. Na njihovi prireditvi STOL, ki jo vsako leto organizirajo ob začetku turistične sezone, smo leta 2012 sodelovali tudi Mengšani. Žal so zaradi objektivnih težav medsebojni stiki povsem zamrli.

Turistično društvo Mengeš se je s svojo ponudbo obiskovalcem predstavilo tretjega februarja na stojnici v okviru Gorenjske turistične zveze v hali C, ki je bila prvenstveno namenjena domačim – slovenskim ponudnikom turističnih storitev, izdelovalcem spominkov, domači obrti, vinarjem, kulinariki in kmečkemu turizmu. Poseben poudarek letošnjega sejma je bil namenjen organizatorjem tematskih poti, kolesarjenja in pohodništva. Poleg turistično propagandnega materiala se je Mengeš predstavil še z bogatim kulturnim oziroma glasbenim programom, ki so ga oblikovali člani ansambla Sejmarji z odličnim orgličarjem Marjanom Urbanijo in harmonikar Robi Stopar s svojimi učenci. Da glasba povezuje in druži ljudi, se je pokazalo tudi tokrat, ko je množica obiskovalcev navdušeno spremljala izvajanje naših glasbenikov in jih nagrajevala s spontanim aplavzom. Veliko pozornosti je vzbujala tudi naša Cirila Dermastja oblečene v gorenjsko narodno nošo. Nek obiskovalec iz Primorske je bil presrečen, ko je prvič v življenju videl to nošo od blizu na lastne oči. Skratka - stojnica Turističnega društva Mengeš je bila ta dan med vsemi ostalimi deležna največ pozornosti. Na splošno je bilo sejemsko vzdušje zelo sproščeno. Priložnosti za navezavo stikov in izmenjavo izkušen je bilo obilo. Kako tudi ne! Skoraj vsi razstavljavci so poleg turistično propagandnega materiala ponujali tudi kulinarične dobrote in seveda tudi dobro kapljico ob kateri se jezik malce bolj odveže in sprosti.
                                                                                          Besedilo in foto: Miha Požar