slika1.jpg slika2.jpg Pod 32 marelo.jpg Pod 32 Tipkar k1.jpg Pod 32 Per.jpg
08/02/2018

Dne 2. 2. 2018 je Turistično društvo Mengeš , v okviru Gorenjske turistične zveze, sodelovalo na turističnem sejmu, ki je potekal na Gospodarskem rastavišču v Ljubljani.

03/01/2018

Oglejte si zanimljiv videoposnetek s pohoda starejših domžalskih skavtov dne 2. 1. 2018.

28/12/2017

Na Božično-novoletnem koncertu mengeške godbe, ki je bil 26. decembra 2017, ob 19:30.uri, v Kulturnem domu Mengeš, so bila med odmorom svečano podeljena priznanja ....

Osrednja slovesnost ob občinskem prazniku Občine Mengeš

- 01/06/2017

Tako kot vsako leto je tudi letos, ob obletnici rojstnega dne našega rojaka pisatelja Janeza Trdine, dne 29. 5. 2017, ob 19. uri, v Kulturnem domu Mengeš potekala osrednja slovesnost občinskega praznika. Prireditev je povezovala Mirjam Kepic.

V prijetnem, poletnem pa vendar slavnem uvodu moderatorke Mirjam Kepic je sledil nagovor župana Občine Mengeš, Franca Jeriča, ki ni izpostavil le preteklih investicij in doseženih dogovorov glede gradnje manjkajočega dela obvoznice v Občini Mengeš, ampak tudi  bogato družbeno in društveno življenje: »Vsem današnjim nagrajencem s podelitvijo priznanj sporočamo, da smo opazili njihovo delo, da smo hvaležni za vse, kar so naredili za razvoj društev, občine, področja in jih vabimo, da so aktivni tudi prihodnje.  Podeljenimi priznanji vam podeljujemo majhno pozornost in veliko čast.« Omenil je tudi aktivnosti, ki bodo občino čakale v prihodnjih letih, izgradnja Športne dvorane Mengeš ter ureditev centra Mengša.  Na koncu je vsem zažele, da i vsak dan živeli polno.

V kulturnem programu v katerem so nastopali: Mengeška godba, Pevska skupina Kalinke, Pevska skupina RŽ iz Loke pri Mengšu in Mengeške mažoretke. Župan Franc Jerič in predsednik  komisije za podeljevanje priznanj Stanislav Golob sta podelila občinska priznanja za letošnje leto. Med dobitniki priznanj sta bila tudi člana iz našega društva:

• Jože Vahtar - prejel je zlato priznanje Občine Mengeš za  vsestransko uspešno delo, tako v lovski družini, kulturi, na področju turizma in občini ter regiji nasploh.
  • Nataša Vrhovnik Jerič - prejela je srebrno priznanje Občine Mengeš za aktivno delo na področju kulture tako za delo v KD Anton Lobode kot na Zvezi kulturnih društev Občine Mengeš.

Priznanja so dobili še:

• Peter Sitar, Slovenska cesta 20A, Mengeš - srebrno priznanje za delo na področju lovstva in čebelarstva,
  • David Orešnik, IV. ulica 9A, Homec - bronasto priznanje, je eden najuspešnejših trenerjev v Sloveniji in nekdaj tudi sam uspešen tekmovalec v namiznem tenisu.
  • Lucija Podboršek, Koblarjeva 4, Mengeš je prejela Trdinovo nagrado za diplomsko nalogo Mengeš glasbeno mesto.

Na fotografiji stojita: župan Franc Jerič in Stanislav Golob, sedijo: Peter Sitar, Nataša Vrhovnik Jerič, Jože Vahtar, Lucija Podboršek in David Orešnik.

Tekst FZT, foto Miha Požar