28/02/2019

Dobro jutro je oddaja na TV Slovenija, v kateri voditeljici Špela Močnik in Marija Merljak prestavljata različne kraje iz Slovenije, njihove znamenitosti, kulturo in še posebej avtohtono kulinariko. V petek, 22. februarja  2019  sta s snemalno ekipo obiskali Mengeš, poznano kot glasbeno mesto z izredno močno kulturno, športno in društveno dejavnostjo.

28/02/2019

Na Gospodarskem razstavišču v Ljubljani je od 30. januarja do 3. februarja 2019 potekala osrednja turistična sejemska prireditev v Sloveniji – jubilejna 30. ALPE-ADRIA.

05/12/2018

V Osnovni šoli Mengeš je Turistično društvo Mengeš, dne 28. 11. 2018 organiziralo delavnico za učence višjih razredov osnovne šole. V delavnici so se mladi nadobudni ustvarjalci naučili osnov za izdelavo adventnih venčkov in novoletno božičnih okraskov ...

Turistično društvo Mengeš sodeluje tudi z Osnovno šolo Mengeš

- 14/12/2017

Dne 30. 11. 2017 je bil v OŠ Mengeš Tehnični dan. Na ta dan je tudi letos TD Mengeš pripravil v  šoli delavnico o izdelavi novoletnih okraskov in adventnih venčkov. K sodelovanju smo povabili tudi gospo T. Ručigaj, ki je prikazala izdelavo okraskov iz volne, polsti in svile.

V ponedeljek, 4. decembra 2017, v popoldanskih urah je bil v šoli ŠOLSKI SEJEM - ISKRICE V OČEH. Učenci so na sejmu prodajali okraske in božično novoletne voščilnice, ki so jih izdelali. Na sejmu je imelprodajni prostor tudi Turistično društvo Mengeš. Na nj smo prodajali izdelke, ki smojih skupaj z učenci ustvarili v okviru tehničnega dne na šoli in pecivo, ki so ga napravile članice turističnega društva. Vesizkupiček je bil namenjem šolskemu skladu za pomoč učencem.

tekst: Zorka in foto: Miha Požar