05/06/2019

Turistično društvo Mengeš je ob prazniku Občine Mengeš v nedeljo 2. Junija 2019, med 8. In 12. uro organiziralo akcijo z naslovom » VSI NA TRIM », ki poteka že 37 let.

31/05/2019

Kljub spremenljivemu vremenu v aprilu in maju, nam je v društvu uspelo izpeljati vse načrtovane akcije.

30/04/2019

Tradicija je , da se za prvomajske praznike v Mengšu postavi mogočen mlaj na star način.

Obrezovanje sadnega drevja

- 30/03/2018

Turistično društvo Mengeš je 22. Marca 2018, na vrtu družine Pavrič organiziralo prikaz obrezovanja sadnega drevja, ki ga je vodil Vanes Husič, strokovnjak iz Kluba Gaia. Prisotnim je najprej nazorno prikazal osnovno spomladansko rez jablan in hrušk. Posebno pozornost moramo posvetiti tudi poletni rezi, ki temelji predvsem na odstranjevanju bohotivk oziroma pokončnih poganjkov.

Pri ribezu moramo ohranjevati vitalnost grma. Stare veje izrezujemo čim bolj pri tleh. Veje rdečega ribeza lahko skrajšamo za eno tretjino dolžine, nikakor pa ne smemo krajšati vej črnega ribeza.

Sledili so še prikazi rezi malin, robide in trte. Ob koncu je vse prisotne opozoril na rez češpelj, sliv in češenj, ki naj bi se po dosedanjih izkušnjah opravila po obiranju. Izpostavil je tudi na nujnost prvega škropljenja sadnega drevja z bakrenimi pripravki, ko se temperatura dvigne nad 5°C.

Tekst in foto - Miha Požar