18/06/2018

V nedeljo popoldne, 10. junija 2018 smo člani upravnega in nadzornega odbora TD Mengeš proslavili okrogli ljubilej naše predsednice gospe Zorke Požar.

15/06/2018

V Topolah že cvetijo mladi gorenjski nageljni.

06/06/2018

Turistično društvo Mengeš je ob občinskem prazniku Občine Mengeš v nedeljo 3. junija 2018, med 8. in 12. uro organiziralo akcijo z naslovom » VSI NA TRIM », ki poteka že 36 let.

Obrezovanje sadnega drevja

- 30/03/2018

Turistično društvo Mengeš je 22. Marca 2018, na vrtu družine Pavrič organiziralo prikaz obrezovanja sadnega drevja, ki ga je vodil Vanes Husič, strokovnjak iz Kluba Gaia. Prisotnim je najprej nazorno prikazal osnovno spomladansko rez jablan in hrušk. Posebno pozornost moramo posvetiti tudi poletni rezi, ki temelji predvsem na odstranjevanju bohotivk oziroma pokončnih poganjkov.

Pri ribezu moramo ohranjevati vitalnost grma. Stare veje izrezujemo čim bolj pri tleh. Veje rdečega ribeza lahko skrajšamo za eno tretjino dolžine, nikakor pa ne smemo krajšati vej črnega ribeza.

Sledili so še prikazi rezi malin, robide in trte. Ob koncu je vse prisotne opozoril na rez češpelj, sliv in češenj, ki naj bi se po dosedanjih izkušnjah opravila po obiranju. Izpostavil je tudi na nujnost prvega škropljenja sadnega drevja z bakrenimi pripravki, ko se temperatura dvigne nad 5°C.

Tekst in foto - Miha Požar