26/02/2020

Gospodarsko razstavišče v Ljubljani je bilo od 29.januarja do 12.februarja 2020 središče zelenega, aktivnega turizma, kampinga, karavaninga in gastronomije

15/01/2020

V soboto 11. 1. 2020 je Turistično društvo organiziralo predavanje Toneta Vahtarja, ki svoj čas v pokoju namenja intenzivnemu učenju pisanja in govoru enega najtežjih jezikov na svetu – kitajščine.

30/12/2019

Upravni odbor Turističnega društva Mengeš je v sklopu Božično-novoletnega koncerta Mengeške godbe, 26.decembra 2019 podelil priznanja za lepo urejene hiše in okolico ter ohranjanje kulturne dediščine.

Predavanje o vrtnarjenju na balkonu

- 30/03/2018

Predavanje Vrtnarjenje na balkonu, ki ga je organiziralo Turistično društvo Mengeš, je tokrat potekalo v prostorih Planinskega društva Mengeš, 28. marca 2018. Strokovnjakinja iz Kluba Gaia, Loreta Vlahović, je nazorno v sliki in besedi predstavila vrtnarjenje na balkonih, terasah, nastreških in dvoriščih. Izredno praktična rešitev je to za vse, ki nimajo lastnega vrta, za stanovalce v blokih in strnjenih naselij. Za malo večja korita se vedno najde prostor. Velikost posod, oziroma korit je potrebno prilagoditi zelenjavi, ki jo želimo pridelovati. Predavateljica je prisotne podučila o načinu sajenja, vzgoji, preventivi in dobrih sosedih med rastlinami. Nanizala je nekaj kombinacij kot na primer: paradižnik in bazilika sta odlična soseda.

Pogoj za dober pridelek je predvsem izbira kakovostnih sadik in kvaliteten substrat.

Tekst in foto Miha Požar