05/12/2018

V Osnovni šoli Mengeš je Turistično društvo Mengeš, dne 28. 11. 2018 organiziralo delavnico za učence višjih razredov osnovne šole. V delavnici so se mladi nadobudni ustvarjalci naučili osnov za izdelavo adventnih venčkov in novoletno božičnih okraskov ...

19/10/2018

Na 48. srečanju gorenjskih turističnih delavcev v Kranju, dne 6. okt. 2018, kjer so podeljevali priznanja ...

15/08/2018

Včasih smo postavljeni pred »hitre« izzive. Tako smo bili v Tudrističnem društvu Mengeš po Janezu Peru, seznajeni in naprošeni za pomoč pri organizaciji snemanja prispevka za oddajo avstrijske ORF

Predavanje o vrtnarjenju na balkonu

- 30/03/2018

Predavanje Vrtnarjenje na balkonu, ki ga je organiziralo Turistično društvo Mengeš, je tokrat potekalo v prostorih Planinskega društva Mengeš, 28. marca 2018. Strokovnjakinja iz Kluba Gaia, Loreta Vlahović, je nazorno v sliki in besedi predstavila vrtnarjenje na balkonih, terasah, nastreških in dvoriščih. Izredno praktična rešitev je to za vse, ki nimajo lastnega vrta, za stanovalce v blokih in strnjenih naselij. Za malo večja korita se vedno najde prostor. Velikost posod, oziroma korit je potrebno prilagoditi zelenjavi, ki jo želimo pridelovati. Predavateljica je prisotne podučila o načinu sajenja, vzgoji, preventivi in dobrih sosedih med rastlinami. Nanizala je nekaj kombinacij kot na primer: paradižnik in bazilika sta odlična soseda.

Pogoj za dober pridelek je predvsem izbira kakovostnih sadik in kvaliteten substrat.

Tekst in foto Miha Požar