11/04/2018

Na večer 9. aprila, 2017 so mengeški godbeniki proslavili Vinkotov 80. rojstni dan.

30/03/2018

30/03/2018

Turistično društvo Mengeš je 22. Marca 2018, na vrtu družine Pavrič organiziralo prikaz obrezovanja sadnega drevja

Predavanje o vrtnarjenju na balkonu

- 30/03/2018

Predavanje Vrtnarjenje na balkonu, ki ga je organiziralo Turistično društvo Mengeš, je tokrat potekalo v prostorih Planinskega društva Mengeš, 28. marca 2018. Strokovnjakinja iz Kluba Gaia, Loreta Vlahović, je nazorno v sliki in besedi predstavila vrtnarjenje na balkonih, terasah, nastreških in dvoriščih. Izredno praktična rešitev je to za vse, ki nimajo lastnega vrta, za stanovalce v blokih in strnjenih naselij. Za malo večja korita se vedno najde prostor. Velikost posod, oziroma korit je potrebno prilagoditi zelenjavi, ki jo želimo pridelovati. Predavateljica je prisotne podučila o načinu sajenja, vzgoji, preventivi in dobrih sosedih med rastlinami. Nanizala je nekaj kombinacij kot na primer: paradižnik in bazilika sta odlična soseda.

Pogoj za dober pridelek je predvsem izbira kakovostnih sadik in kvaliteten substrat.

Tekst in foto Miha Požar