18/06/2018

V nedeljo popoldne, 10. junija 2018 smo člani upravnega in nadzornega odbora TD Mengeš proslavili okrogli ljubilej naše predsednice gospe Zorke Požar.

15/06/2018

V Topolah že cvetijo mladi gorenjski nageljni.

06/06/2018

Turistično društvo Mengeš je ob občinskem prazniku Občine Mengeš v nedeljo 3. junija 2018, med 8. in 12. uro organiziralo akcijo z naslovom » VSI NA TRIM », ki poteka že 36 let.

Predavanje o vrtnarjenju na balkonu

- 30/03/2018

Predavanje Vrtnarjenje na balkonu, ki ga je organiziralo Turistično društvo Mengeš, je tokrat potekalo v prostorih Planinskega društva Mengeš, 28. marca 2018. Strokovnjakinja iz Kluba Gaia, Loreta Vlahović, je nazorno v sliki in besedi predstavila vrtnarjenje na balkonih, terasah, nastreških in dvoriščih. Izredno praktična rešitev je to za vse, ki nimajo lastnega vrta, za stanovalce v blokih in strnjenih naselij. Za malo večja korita se vedno najde prostor. Velikost posod, oziroma korit je potrebno prilagoditi zelenjavi, ki jo želimo pridelovati. Predavateljica je prisotne podučila o načinu sajenja, vzgoji, preventivi in dobrih sosedih med rastlinami. Nanizala je nekaj kombinacij kot na primer: paradižnik in bazilika sta odlična soseda.

Pogoj za dober pridelek je predvsem izbira kakovostnih sadik in kvaliteten substrat.

Tekst in foto Miha Požar