30/04/2019

Tradicija je , da se za prvomajske praznike v Mengšu postavi mogočen mlaj na star način.

14/04/2019

se je v soboto, 13. 4. 2019 predstavilo na tržnem prostoru v Domžalah.

28/03/2019

ki je potekal v prostorih Gasilsko-godbenega doma v Mengšu, dne 16. 3. 2019

2 Junij 2019 08:00 do 12:00

Vsi na TRIM

2 Junij 2019 09:00 do 16:00

23. pohod od cerkvice do cerkvice

14 Junij 2019 18:46 do 14 Januar 2019 20:15

Primožev večer v Loki

TURISTIČNO DRUŠTVO MENGEŠ - » VSI NA TRIM 2018 »

- 06/06/2018

Turistično društvo Mengeš je ob občinskem prazniku Občine Mengeš v nedeljo 3. junija 2018, med 8. In 12. uro organiziralo akcijo z naslovom » VSI NA TRIM », ki poteka že 36 let.

Članice in člani UO in NO našega društva, ki je zadolženo tudi za vzdrževanje vadbenih orodij in  urejenost trim steze, smo pred vstopom na stezo postavili informacijsko postajo z namenom, da ugotovimo, kako obiskana je naše trim steza na Gobavici in kako so z njeno ureditvijo  zadovoljni uporabniki.

Povedati moram, da smo bili z obiskom zelo zadovoljni, saj je v tem kratkem času trim stezo prehodilo ali preteklo in obiskalo še Mengeško kočo ali lokal Pr Fartku 553 obiskovalcev. Nekateri so trim stezo pretekli kar dvakrat ali celo trikrat in na posameznih postajah opravili telovadne vaje.

Z urejenostjo trim steze so bili obiskovalci zadovoljni.

Obiskovalci so prišli iz 30 različnih krajev bližnje in daljne okolice Mengša. Nekateri obiščejo trim vsak dan, drugi dvakrat ali trikrat tedensko, ostali nekajkrat mesečno, ponavadi konec tedna. Prihajajo posamezniki, zakonski pari, zelo veliko je mladih družin in mlajši otroci si zelo radi ogledajo tudi živali pri Mengeški koči in poigrajo na igralih. V gostišču se je možno odžejati in okrepčati in v tem času tudi posladkati s sladoledom. Zelo pestra ponudba je tudi Pr Fartku, imajo tudi igrala za otroke.

Ob zaključku pohoda so se udeleženci pri nas lahko tudi odžejali ter posladkali. Razdelili smo tudi prospekte, razglednice, zemljevide, ki jih je izdalo naše društvo in še nekaj gradiva »Srca Slovenije«. Prospekte imamo natisnjene tudi v nemškem in angleškem jeziku, da se lahko  predstavimo na prireditvah v tujini oz. tujcem v naši informacijski pisarni. Organiziramo tudi celodnevne ali poldnevne vodene izlete, na katerih si je možno ogledati znamenitosti Mengša in okolice.

VABLJENI  »  NA TRIM  2019 !  »

Za Turistično društvo Mengeš:

Francka Trobec

Na jugovshodnem strmem pobočju trim steze je pot zavarovana z novo varovalno ograjo. Na vseh vadbenih postajah trim steze so postavljene nove table z opisom posamezne vaje.