15/08/2018

13/08/2018

Tudi na letošnje povabilo na tokrat že na 75. Beljaškem ( Villach) sejem (Kirchtages) smo se v Turističnem društvu in občini Mengeš odločili sodelovati.

18/06/2018

V nedeljo popoldne, 10. junija 2018 smo člani upravnega in nadzornega odbora TD Mengeš proslavili okrogli ljubilej naše predsednice gospe Zorke Požar.

AVSTRIJSKA ORF SNEMALA PRISPEVEK ZA ODDAJO »DOBER DAN KOROŠKA« V MENGŠU

- 15/08/2018

Včasih smo postavljeni pred »hitre« izzive. Tako smo bili v Tudrističnem društvu Mengeš po Janezu Peru, seznajeni in naprošeni za pomoč pri organizaciji snemanja prispevka za oddajo avstrijske ORF, ki jo v prevodu pokažejo pod naslovom »Dober dan Koroška« tudi na slovenski RTV. Tema je bila, kako v našem okolju pripravimo najbolj optimalen žar, oziroma pečenja mesa na žaru. Prostor smo si našli v prijetnem okolju Lovske koče v Mengšu.

Organizacija je hitro stekla s tem, da smo si pridobili odlične izdelke podjetja »Meso Kamnik« in seveda tudi opravo za našega žar  mojstra Marjana Urbanijo. Seveda pa brez dobrega domačega kruha, ki ga je spekla predsednica Zorka ni šlo, kot tudi odličnega štrudla in dobrot iz naših vrtov od bučk do paradižnika. Marjan nam je pokazal tudi pripravo »Antonove kranjske klobase« na žaru, ki je res odlična. Žal vsega ne bo videti na televiziji, pa vendar so bili člani avstrijske ekipe ( snemalec in ozvočevalec sta Avstrijska Slovenca in nam vsem dobro znani organizator Beljaškega sejma Gerhard Liepuscich) navdušeni nad našim pristopom, tako, da je še daleč v noč potekal z njimi razgovor in morda tudi možnost kakšne predstavitve v prihodnosti.

Tekst: Jože Vahtar                              Foto: Miha Požar