01/06/2020

V soboto 30. maja je bila slovesnost pred spomenikom ob Kulturnem domu v Mengšu.

26/02/2020

Gospodarsko razstavišče v Ljubljani je bilo od 29.januarja do 12.februarja 2020 središče zelenega, aktivnega turizma, kampinga, karavaninga in gastronomije

15/01/2020

V soboto 11. 1. 2020 je Turistično društvo organiziralo predavanje Toneta Vahtarja, ki svoj čas v pokoju namenja intenzivnemu učenju pisanja in govoru enega najtežjih jezikov na svetu – kitajščine.

DELAVNICA V OSNOVNI ŠOLI MENGEŠ in ŠOLSKI SEJEM

- 05/12/2018

V Osnovni šoli Mengeš je Turistično društvo Mengeš, dne 28. 11. 2018 organiziralo delavnico za učence višjih razredov osnovne šole. V delavnici so se mladi nadobudni ustvarjalci naučili osnov za izdelavo adventnih venčkov in novoletno božičnih okraskov s poudarkom na uporabi naravnih materialov, kar jim je pod vodstvom Nike Mušič in Zorke Požar odlično uspelo. Pohvaliti velja tudi iznajdljivost nekaterih učencev, ki so iz odpadne embalaže (koluti za vrvico) ustvarili prav domiselne aranžmaje.

Vsi ti izdelki so bili prodani na dobrodelnem šolskem sejmu. Ves izkupiček bo namenjen šolskemu skladu za pomoč socialno ogroženim učencem.      Tekst in foto – Miha Požar