29/07/2019

Tukaj bomo objavljali fotografije vašega cvetja, ki ga imate na balkonih, okenskih policah, vrtovih, … .

26/07/2019

Z globokim spoštovanjem se danes na žalni slovesnosti poklanjamo spominu na našega preminulega Franceta, človeka, ki je svoje delo in ustvarjalnost namenil v veliki meri skupnosti v kateri je živel.

05/06/2019

Turistično društvo Mengeš je ob prazniku Občine Mengeš v nedeljo 2. Junija 2019, med 8. In 12. uro organiziralo akcijo z naslovom » VSI NA TRIM », ki poteka že 37 let.

DELAVNICA V OSNOVNI ŠOLI MENGEŠ in ŠOLSKI SEJEM

- 05/12/2018

V Osnovni šoli Mengeš je Turistično društvo Mengeš, dne 28. 11. 2018 organiziralo delavnico za učence višjih razredov osnovne šole. V delavnici so se mladi nadobudni ustvarjalci naučili osnov za izdelavo adventnih venčkov in novoletno božičnih okraskov s poudarkom na uporabi naravnih materialov, kar jim je pod vodstvom Nike Mušič in Zorke Požar odlično uspelo. Pohvaliti velja tudi iznajdljivost nekaterih učencev, ki so iz odpadne embalaže (koluti za vrvico) ustvarili prav domiselne aranžmaje.

Vsi ti izdelki so bili prodani na dobrodelnem šolskem sejmu. Ves izkupiček bo namenjen šolskemu skladu za pomoč socialno ogroženim učencem.      Tekst in foto – Miha Požar