26/02/2020

Gospodarsko razstavišče v Ljubljani je bilo od 29.januarja do 12.februarja 2020 središče zelenega, aktivnega turizma, kampinga, karavaninga in gastronomije

15/01/2020

30/12/2019

Upravni odbor Turističnega društva Mengeš je v sklopu Božično-novoletnega koncerta Mengeške godbe, 26.decembra 2019 podelil priznanja za lepo urejene hiše in okolico ter ohranjanje kulturne dediščine.

KITAJSKA – DOŽIVETJE DRUGAČNOSTI

- 15/01/2020

V soboto 11. 1. 2020 je Turistično društvo organiziralo predavanje Toneta Vahtarja, ki svoj čas v pokoju namenja intenzivnemu učenju pisanja in govoru enega najtežjih jezikov na svetu – kitajščine. V sliki in besedi je predstavil svojo pot in zavezo, da se bo naučil jezika in pisanja. Da mu je to v celoti uspelo, smo se na tem večeru vsi prisotni prepričali.

V dobri uri in pol smo spoznavali deželo, tako oddaljeno in tako nepoznano. Tone Vahtar je bil v svojem učenju že trikrat na izobraževanju v San čunu, mestu z 7 milijoni prebivalcev. Ob učenju je spoznaval tudi kitajski način življenja v vseh razsežnostih od njihovih navad, skrbi za okolje in prehrano. Posebno so bili zanimivi detalji dela kitajske gradnje infrastrukture.

Konec leta 2020 se na povabilo univerze vrača na dodatno izobraževanje v San čun, tako, da se tudi že mi veselimo njegovega novega pogovora o daljni deželi Kitajski. Tone srečno!

Jože Vahtar, foto FZT