01/09/2019

Turistično društvo Mengeš je že drugo leto zapored pripravilo otroško poletno delavnico na temo Mengeš – Spoznavanje domačega kraja.

29/07/2019

Tukaj bomo objavljali fotografije vašega cvetja, ki ga imate na balkonih, okenskih policah, vrtovih, … .

26/07/2019

Z globokim spoštovanjem se danes na žalni slovesnosti poklanjamo spominu na našega preminulega Franceta, človeka, ki je svoje delo in ustvarjalnost namenil v veliki meri skupnosti v kateri je živel.

11 Januar 2020 19:00 do 20:20

KITAJSKA - DOŽIVETJE DRUGAČNOSTI

Prireditve v Mengšu

Nosilci kulturnega in družbenega življenja so številna društva, pevski zbori, inštrumentalne glasbene skupine, posebno pa Mengeška godba in gasilci z več kot stodvajset -letno ter mengeška šola z dvesto - letno tradicijo.

Sprevod narodnih noš

Stalne prireditve v Mengšu so:
– koledovanje
– Pod mengeško marelo (februarja)
– spuščanje lučk po Pšati na gregorjevo
– prvomajski kres na Gobavici
– festival koračnic (maja)
– šentjanževski kres
– Mihaelov sejem (zadnji teden septembra)
– novoletni koncert Mengeške godbe in podelitev priznanj TD Mengeš (december)
– silvestrovanje na prostem (december)
– razstave Muzeja Mengeš in KD Franca Jelovška
– predstave Špas teatra, Kulturni dom Mengeš

Že več let se v Mengšu ponovno prireja Mihaelov sejem. To je ena najstarejših ohranjenih tradicij v kraju. Vsako leto je poudarek na neki stari dejavnosti, npr. pečarstvo, slamnikarstvo, kmečka opravila. Mengeš je zaradi številnih izdelovalcev glasbil, ene najstarejših godb in nekdanje tovarne glasbil glasbeno mesto

Mihaelov sejem

Mengeš je zaradi številnih ansamblov in izdelovalcev glasbil, ene najstarejših godb in nekdanje tovarne glasbil Melodija »glasbeno mesto«.

Mengeški izdelovalci glasbil:

1. HARMONIKE: Zupan, Melodija, Kapš, Podgoršek, Železnik, Ekart in Burger
  2. KITARE: Zaletel in Šinko
  3. GLASBENA ELEKTRONIKA: Totter Midi

V Mengšu imamo kar dve trgovini glasbil: Lastra (Paganini) na Liparjevi in Benton na Prešernovi cesti.