05/06/2019

Turistično društvo Mengeš je ob prazniku Občine Mengeš v nedeljo 2. Junija 2019, med 8. In 12. uro organiziralo akcijo z naslovom » VSI NA TRIM », ki poteka že 37 let.

31/05/2019

Kljub spremenljivemu vremenu v aprilu in maju, nam je v društvu uspelo izpeljati vse načrtovane akcije.

30/04/2019

Tradicija je , da se za prvomajske praznike v Mengšu postavi mogočen mlaj na star način.

Prireditve v Mengšu

Nosilci kulturnega in družbenega življenja so številna društva, pevski zbori, inštrumentalne glasbene skupine, posebno pa Mengeška godba in gasilci z več kot stodvajset -letno ter mengeška šola z dvesto - letno tradicijo.

Sprevod narodnih noš

Stalne prireditve v Mengšu so:
– koledovanje
– Pod mengeško marelo (februarja)
– spuščanje lučk po Pšati na gregorjevo
– prvomajski kres na Gobavici
– festival koračnic (maja)
– šentjanževski kres
– Mihaelov sejem (zadnji teden septembra)
– novoletni koncert Mengeške godbe in podelitev priznanj TD Mengeš (december)
– silvestrovanje na prostem (december)
– razstave Muzeja Mengeš in KD Franca Jelovška
– predstave Špas teatra, Kulturni dom Mengeš

Že več let se v Mengšu ponovno prireja Mihaelov sejem. To je ena najstarejših ohranjenih tradicij v kraju. Vsako leto je poudarek na neki stari dejavnosti, npr. pečarstvo, slamnikarstvo, kmečka opravila. Mengeš je zaradi številnih izdelovalcev glasbil, ene najstarejših godb in nekdanje tovarne glasbil glasbeno mesto

Mihaelov sejem

Mengeš je zaradi številnih ansamblov in izdelovalcev glasbil, ene najstarejših godb in nekdanje tovarne glasbil Melodija »glasbeno mesto«.

Mengeški izdelovalci glasbil:

1. HARMONIKE: Zupan, Melodija, Kapš, Podgoršek, Železnik, Ekart in Burger
  2. KITARE: Zaletel in Šinko
  3. GLASBENA ELEKTRONIKA: Totter Midi

V Mengšu imamo kar dve trgovini glasbil: Lastra (Paganini) na Liparjevi in Benton na Prešernovi cesti.