slika1.jpg slika2.jpg Pod 32 marelo.jpg Pod 32 Tipkar k1.jpg Pod 32 Per.jpg
08/02/2018

Dne 2. 2. 2018 je Turistično društvo Mengeš , v okviru Gorenjske turistične zveze, sodelovalo na turističnem sejmu, ki je potekal na Gospodarskem rastavišču v Ljubljani.

03/01/2018

Oglejte si zanimljiv videoposnetek s pohoda starejših domžalskih skavtov dne 2. 1. 2018.

28/12/2017

Na Božično-novoletnem koncertu mengeške godbe, ki je bil 26. decembra 2017, ob 19:30.uri, v Kulturnem domu Mengeš, so bila med odmorom svečano podeljena priznanja ....

Prireditve v Mengšu

Nosilci kulturnega in družbenega življenja so številna društva, pevski zbori, inštrumentalne glasbene skupine, posebno pa Mengeška godba in gasilci z več kot stodvajset -letno ter mengeška šola z dvesto - letno tradicijo.

Sprevod narodnih noš

Stalne prireditve v Mengšu so:
– koledovanje
– Pod mengeško marelo (februarja)
– spuščanje lučk po Pšati na gregorjevo
– prvomajski kres na Gobavici
– festival koračnic (maja)
– šentjanževski kres
– Mihaelov sejem (zadnji teden septembra)
– novoletni koncert Mengeške godbe in podelitev priznanj TD Mengeš (december)
– silvestrovanje na prostem (december)
– razstave Muzeja Mengeš in KD Franca Jelovška
– predstave Špas teatra, Kulturni dom Mengeš

Že več let se v Mengšu ponovno prireja Mihaelov sejem. To je ena najstarejših ohranjenih tradicij v kraju. Vsako leto je poudarek na neki stari dejavnosti, npr. pečarstvo, slamnikarstvo, kmečka opravila. Mengeš je zaradi številnih izdelovalcev glasbil, ene najstarejših godb in nekdanje tovarne glasbil glasbeno mesto

Mihaelov sejem

Mengeš je zaradi številnih ansamblov in izdelovalcev glasbil, ene najstarejših godb in nekdanje tovarne glasbil Melodija »glasbeno mesto«.

Mengeški izdelovalci glasbil:

1. HARMONIKE: Zupan, Melodija, Kapš, Podgoršek, Železnik, Ekart in Burger
  2. KITARE: Zaletel in Šinko
  3. GLASBENA ELEKTRONIKA: Totter Midi

V Mengšu imamo kar dve trgovini glasbil: Lastra (Paganini) na Liparjevi in Benton na Prešernovi cesti.