slika1.jpg slika2.jpg Pod 32 marelo.jpg Pod 32 Tipkar k1.jpg Pod 32 Per.jpg
11/04/2018

Na večer 9. aprila, 2017 so mengeški godbeniki proslavili Vinkotov 80. rojstni dan.

30/03/2018

Predavanje Vrtnarjenje na balkonu, ki ga je organiziralo Turistično društvo Mengeš ....

30/03/2018

Turistično društvo Mengeš je 22. Marca 2018, na vrtu družine Pavrič organiziralo prikaz obrezovanja sadnega drevja

Prireditve v Mengšu

Nosilci kulturnega in družbenega življenja so številna društva, pevski zbori, inštrumentalne glasbene skupine, posebno pa Mengeška godba in gasilci z več kot stodvajset -letno ter mengeška šola z dvesto - letno tradicijo.

Sprevod narodnih noš

Stalne prireditve v Mengšu so:
– koledovanje
– Pod mengeško marelo (februarja)
– spuščanje lučk po Pšati na gregorjevo
– prvomajski kres na Gobavici
– festival koračnic (maja)
– šentjanževski kres
– Mihaelov sejem (zadnji teden septembra)
– novoletni koncert Mengeške godbe in podelitev priznanj TD Mengeš (december)
– silvestrovanje na prostem (december)
– razstave Muzeja Mengeš in KD Franca Jelovška
– predstave Špas teatra, Kulturni dom Mengeš

Že več let se v Mengšu ponovno prireja Mihaelov sejem. To je ena najstarejših ohranjenih tradicij v kraju. Vsako leto je poudarek na neki stari dejavnosti, npr. pečarstvo, slamnikarstvo, kmečka opravila. Mengeš je zaradi številnih izdelovalcev glasbil, ene najstarejših godb in nekdanje tovarne glasbil glasbeno mesto

Mihaelov sejem

Mengeš je zaradi številnih ansamblov in izdelovalcev glasbil, ene najstarejših godb in nekdanje tovarne glasbil Melodija »glasbeno mesto«.

Mengeški izdelovalci glasbil:

1. HARMONIKE: Zupan, Melodija, Kapš, Podgoršek, Železnik, Ekart in Burger
  2. KITARE: Zaletel in Šinko
  3. GLASBENA ELEKTRONIKA: Totter Midi

V Mengšu imamo kar dve trgovini glasbil: Lastra (Paganini) na Liparjevi in Benton na Prešernovi cesti.