18/06/2018

V nedeljo popoldne, 10. junija 2018 smo člani upravnega in nadzornega odbora TD Mengeš proslavili okrogli ljubilej naše predsednice gospe Zorke Požar.

15/06/2018

V Topolah že cvetijo mladi gorenjski nageljni.

06/06/2018

Turistično društvo Mengeš je ob občinskem prazniku Občine Mengeš v nedeljo 3. junija 2018, med 8. in 12. uro organiziralo akcijo z naslovom » VSI NA TRIM », ki poteka že 36 let.

Šport in rekreacija

Športni park, trimska steza, pohodniške poti in telovadnici (šolska in TVD Partizan) dajejo vsakemu obiskovalcu možnost za vsestransko športno dejavnost.

Harmonija (središče ugodja): pokrita teniška igrišča, restavracija, prenočišča, center Wellness, turistična agencija Pelikan.

Športni park Harmonija

Športni park omogoča igranje tenisa na petih zunanjih igriščih, nogometa, košarke, odbojke, malega nogometa, rokometa, odbojke na mivki, balinanja na trosteznem igrišču, rolanja itd. na večnamenski asfaltirani ploščadi.

Teniška igrišča v športnem parku

Trim - steza po pobočju Gobavice je dolga 2200 m in vključuje gozdno učno pot, z nje pa je lep razgled na vse strani Mengša. Njen začetek in konec je pri Oranžeriji.

Po Mengeškem polju, Gobavici in okoliškem hribovju so speljane številne pohodne poti. Z vznožja Gobavice se v 20 minutah povzpnete na Mengeško kočo (najlaže od Oranžerije). Od koče se lahko napotite peš naprej na Dobeno (1,5 ure) in Rašico z razglednim stolpom (641 m, 2 uri). Zelo zanimiva in lepa je tudi pot ob južnem vznožju Gobavice do

Pristavskega jezera z raznovrstnimi redkimi rastlinami in živalmi. Zanj skrbi Ribiška družina Bistrica - Pšata, pododbor Mengeš.

Pristavsko (Ceguvenško) jezero

Skakalnice v Zalokah

Mengeška koča na Gobavici (433m)
tel.: 01/723-73-33

V koči in njenem prizidku, pa tudi zunaj, kadar je vreme primerno, se lahko v prijetnem okolju okrepčate s hrano in pijačo ter odpočijete. Otroci so med tem lahko na igralih ali si ogledujejo manjši živalski vrt. Do koče se lahko pripeljete tudi z avtom.

Lovski dom