26/02/2020

Gospodarsko razstavišče v Ljubljani je bilo od 29.januarja do 12.februarja 2020 središče zelenega, aktivnega turizma, kampinga, karavaninga in gastronomije

15/01/2020

V soboto 11. 1. 2020 je Turistično društvo organiziralo predavanje Toneta Vahtarja, ki svoj čas v pokoju namenja intenzivnemu učenju pisanja in govoru enega najtežjih jezikov na svetu – kitajščine.

30/12/2019

Upravni odbor Turističnega društva Mengeš je v sklopu Božično-novoletnega koncerta Mengeške godbe, 26.decembra 2019 podelil priznanja za lepo urejene hiše in okolico ter ohranjanje kulturne dediščine.

Šport in rekreacija

Športni park, trimska steza, pohodniške poti in telovadnici (šolska in TVD Partizan) dajejo vsakemu obiskovalcu možnost za vsestransko športno dejavnost.

Harmonija (središče ugodja): pokrita teniška igrišča, restavracija, prenočišča, center Wellness, turistična agencija Pelikan.

Športni park Harmonija

Športni park omogoča igranje tenisa na petih zunanjih igriščih, nogometa, košarke, odbojke, malega nogometa, rokometa, odbojke na mivki, balinanja na trosteznem igrišču, rolanja itd. na večnamenski asfaltirani ploščadi.

Teniška igrišča v športnem parku

Trim - steza po pobočju Gobavice je dolga 2200 m in vključuje gozdno učno pot, z nje pa je lep razgled na vse strani Mengša. Njen začetek in konec je pri Oranžeriji.

Po Mengeškem polju, Gobavici in okoliškem hribovju so speljane številne pohodne poti. Z vznožja Gobavice se v 20 minutah povzpnete na Mengeško kočo (najlaže od Oranžerije). Od koče se lahko napotite peš naprej na Dobeno (1,5 ure) in Rašico z razglednim stolpom (641 m, 2 uri). Zelo zanimiva in lepa je tudi pot ob južnem vznožju Gobavice do

Pristavskega jezera z raznovrstnimi redkimi rastlinami in živalmi. Zanj skrbi Ribiška družina Bistrica - Pšata, pododbor Mengeš.

Pristavsko (Ceguvenško) jezero

Skakalnice v Zalokah

Mengeška koča na Gobavici (433m)
tel.: 01/723-73-33

V koči in njenem prizidku, pa tudi zunaj, kadar je vreme primerno, se lahko v prijetnem okolju okrepčate s hrano in pijačo ter odpočijete. Otroci so med tem lahko na igralih ali si ogledujejo manjši živalski vrt. Do koče se lahko pripeljete tudi z avtom.

Lovski dom